آیا جواب سوال های ریدینگ آیلتس در متن به ترتیب هستند؟

نویسنده:MrsAdmin
تاریخ ارسال: ۲۲ شهریور ۹۵
دیدگاها:بدون دیدگاه
به ترتیب بودن پاسخ ها در متن ریدینگ های آیلتس

به ترتیب بودن پاسخ ها در متن ریدینگ های آیلتس

به ترتیب بودن یا نبودن سوال های ریدینگ آیلتس در متن یکی از پرسش های همیشگی شرکت کنندگان است و این موضوع اهمیت حیاتی دارد چرا که درصورت به ترتیب بودن پاسخ ها در متن زمان بسیاری در جستجو برای پیدا کردن پاسخ صرفه جویی خواهد شد. در اینجا به پاسخ اگزمینر های آیلتس در این زمینه نگاهی خواهیم داشت:

جواب سوال های ریدینگ آیلتس در متن

پرسش: در سوالات ریدینگ آزمون آیلتس، آیا سوالات هر متنی  به ترتیب است؟ مثلا، اگر سوالات ۱ تا ۶ سوالات چند گزینه‌ای هستند و سوالات ۷ تا ۱۳ جای خالی هستند، همه‌ی این ۱۳ سوال به ترتیب در متن می‌آیند؟
پاسخ: اغلب پاسخ ها به ترتیب اند اما نه همیشه. بنا بر این،‌ نخست تلاش کنید براساس ترتیب متن به سوالات جواب دهید. مثلا هنگامی که به سوال ۷ رسیدید، برای یافتن جواب از جایی شروع کنید که سوال ۶ را پیدا کرده بودید. اگر به این ترتیب جواب را نیافتید، باید برگردید و دوباره از ابتدای متن بخوانید.

دیگر پرسش های متداول آیلتس

پرسش: یک هفته‌ی قبل از آزمون بهترین کار چیست؟

پاسخ: احتمالا دیگر برای یادگیری موضوعات جدی بسیار دیر است. بهتر است چیزهایی را که تاکنون یاد گرفته‌اید، مرور کنید و مطمئن شوید «آن‌چه را بلدید، بلدید.” موضوعات و تکنیک‌هایی را که تاکنون یادگرفته‌اید، مرور کنید و مطمئن شوید که از همه‌ی اشتباهاتی که داشته‌اید چیزی یاد گرفته‌اید. خیلی دیر است که نگران چیزهای یادنگرفته باشید،‌ فقط روی آن‌چه دارید تمرکز کنید.

توصیه‌ای برای لیسنینگ آزمون آیلتس

پرسش: چطور میتوان شانس پیدا کردن پاسخ های درست در لیسنینگ را افزایش داد؟

پاسخ: به‌طور خاص به اطلاعاتی که دارید توجه کنید. مثلا: مکان‌هایی که نامشان را در متنتان دارید. زیرا در آزمون لیسنینگ این اطلاعات استفاده خواهد شد تا به شما بگوید کدام سوال را شما قرار است پاسخ دهید.

برگردان به فارسی به کوشش سرکار خانم رخساره ثابتی به سفارش mrsielts.com

منبع: کانال های تلگرام فعال در زمینه آموزش آیلتس

بیشتر بخوانید:

فهرست انواع سوالات بخش ریدینگ امتحان آیلتس آکادمیک

آشنایی با انواع ۵ سوال متداول در رایتینگ آیلتس آکادمیک Task 2

آشنایی با انواع ۶ سوال متداول لیسنینگ آیلتس

دیدگاه کاربران