بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

نویسنده:MrsAdmin
تاریخ ارسال: ۲۶ شهریور ۹۵
دیدگاها:2 دیدگاه
بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

امروزه بزرگترین نام ها در حوزه های گوناگون به معنای “بهترین بودن” نیستند بلکه بیشتر نشان دهنده میزان “پولی” هستند که هزینه بزرگ کردن آن نام شده و بسا خود شما هم با نام های بزرگی برخورد داشته اید که مدت ها با کیفیت بسیار پایین به حیات خود ادامه داده اند.

پیدا کردن بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران برای علاقمندان یا زبان آموزانی که هیچگونه آشنایی با موسسات گوناگون ندارند کار دشواری است. البته هر کسی هم نمیتواند ادعا کند بهترین آموزشگاه تهران را میشناسد چرا که شمار موسسات بسیار بالاست و کمتر زبان آموز یا استاد زبانی هست که سابقه کار در بیش از مثلا ۱۰ آموزشگاه معروف و قوی تهران را داشته باشد تا بتواند در این زمینه اظهار نظر بکند.

شاید برای همین است که اگر جستجویی برای “بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران” در گوگل داشته باشید دستاورد مشخص و آشکاری بدست نخواهید آورد. در این نوشته کوشش کردیم بر پایه مصاحبه ای که با سرکار خانم استاد امیدی داشتیم و برپایه گفته های ایشان از سوی فایل صوتی ضبط شده به اضافه توضیحات تکمیلی مهندس ابوالقاسمی در اینجا کوشش میکنیم زبان آموزان گرامی را راهنمایی نماییم.

نام بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران چیست؟

به باور سرکار خانم امیدی با بیش از ۱۰ سال سابقه تدریس زبان انگلیسی و آیلتس و سابقه تدریس در بسیاری از معروف ترین آموزشگاه های تهران و آشنایی با انواعی از سیستم های آموزشی و کتاب های ترمیک و تجربه شرکت در بسیاری از کارگاه های آموزشی تدریس و همچنین سمینار ها آموزشی، ۲ موسسه “ایران استرالیا” و “ایران کانادا = رسپینا تاک” شایسته نام بهترین آموزشگاه های تهران هستند.

سیستم آموزشی بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

ایشان در پاسخ به معرفی این دو آموزشگاه بعنوان بهترین آموزشگاه ها پاسخ میدهند:

گرچه آموزشگاه ایران استرایا آنچنان که باید مدرسان و استاد ها را ارج نمیندهد و به قول معروف جزء آموزشگاه های “استاد محور” نیستند و همچنین دستمزد معلم های این آموزشگاه بسیار اندک است، این آموزشگاه ارزش بسیار بالایی برای زبان آموزان خود قائل است و به بیان دیگر “زبان آموز محور” است.

منابع کمک آموزشی در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

در این آموزشگاه بجز کتاب های ترمیک که در تمامی آموزشگاه ها تدریس میشود(مثلا Interchange یا four Corners) در این آموزشگاه کتاب های تمکیلی بسیار مفید و موثری تدریس میشود. همچنین مدرسان موظف هستند با زبان آموزان کتاب های جداگانه ای بالاتر از سطح زبان آموزان با آن ها تمرین نمایند. همچنین از فلش کارت ها، فیلم های آموزشی و دیگر منابع آموزشی کمکی هم بهره گرفته میشود

Observe کردن و تعیین سطح در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی تهران

استاد زهرا امیدی دبیر با سابقه و موفق زبان انگلیسی، Observe یا “نظارت” منظم و اصول زبان آموزان در پایان هر دوره آموزشی یا هر فصل unit را یکی دیگر از عوامل دسته بندی آموزشگاه ایران استرالیا میدانند. گرچه observe کردن منحصر به آموزشگاه ایران استرالیا نیست، در این موسسه زبان آموزانی که واقعا به سطح دانش لازم نرسیده اند به مرحله بعد راه نخواهند یافت و مورد بررسی دوباره قرار میگیرند.

این روش به باور استاد امیدی یک شیوه بسیار سودمند برای گزینش زبان آموزان خوب و بهبود کیفیت آموزش است.

دوربین های مدار بسته در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی تهران

گرچه امروزه شاید دوربین های مدار بسته در بسیاری دیگر از آموزشگاه های تهران و شهرستان ها هم دیده شوند، بدون شک ایران استرالیا جزء نخستین آموزشگاهی بود که تمامی کلاس ها، راهروها، حیاط و حتی فضای بیرون آزموشگاه را مجهز به این دوربین ها کرد.

گرچه این رویکرد هواداران و مخالفان خود را دارد ولی از بازده آن در آموزش، تمرکز بسیار بالاتر مدرسان بر روی آموزش و کاهش زمان هایی است که در آموزشگاه های دیگر بدون شناسایی مسئولین آموزشگاه به هدر میرود.

همچنین آموزشگاه ایران-استرالیا به این ترتیب توانست تمرکز بیشتری در نحوه تدریس استادهای تازه وارد داشته باشد و مدرسانی که از شیوه استاندارد تدریس در آن آموزشگاه منحرف میشوند را شناسایی نمایند.

انحراف از شیوه تدریس استاندارد آموزشگاه یک موضوع بسیار معمول در موسسات زبان است و بسیار از استاد ها به شیوه ای که خودشان تصور میکنند بهتر است تدریس مینمایند! این امر موجب سردرگمی زبان آموزان به ویژه با تغییر کلاس ها یا رفتن از یک پایه به پایه دیگر میشود.

فضای آموزشی و امکانات بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

آموزشگاه از نظر فضا، رنگ بندی، صندلی ها، سیستم تهویه، و چینش کلاس ها وضعیت بسیار مطلوبی دارد. گرچه سیستم پاسخدهی تلفنی آموزشگاه نقطه قوت آن نیست، پیگیری زبان آموزان توسط منشی ها و اطلاع رسانی آموزشگاه در سنجش با دیگر موسسات قابل توجه و بسامان تر است.

سطح دانش مدرسان و تبارگماری در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی تهران

آموزشگاه ایران-استرایا معیارهای بسیار سختگیرانه ای در پذیرش استادهای تازه دارد. گرچه دستمزد استاد ها در این آموزشگاه، همانند تمامی آموزشگاه های دیگر تهران، بسیار پایین است، این آموزشگاه تنها مدرسان جوان، با انرژی، اصطلاحا “با سواد” و دارای تحصیلات و دانش لازم زبان انگلیسی را به خدمت میگیرد.

دوره های تربیت معلم(TTC) در این آموزشگاه در چند سال پیش(اطلاعات به روز موجود نیست) بسیار حرفه ای، طولانی ولی کاملا رایگان بوده و تنها کسانی که واقعا بتوانند تدریس را به درستی انجام دهند به کار گمارده خواهند شد.

تبارگماری(به کار گیری خویشاوندان) و استخدام دوستان و آشنایان، که در بسیاری از آموزشگاه های تهران کاملا رایج بوده و به وفور دیده میشود، در سیستم آموزش ایران استرالیا کاملا نادر است. حتی فارغ التحصیلان کشورهای انگلیسی زبان یا دارندگان مدرک آیلتس ممکن است در آزمون ورودی استخدام در این آموزشگاه رد شوند یا پس از یک یا چند ترم تدریس بخاطر خارج شدن از استاندارد تذکر دریافت نمایند.

مکان و وبسایت های بهترین آموزشگاه های زبان انگلیسی در تهران

آموزشگاه ایران استرالیا در دو شعبه در نزدیکی میدان ولیعصر و خیابان ولیعصر نزدیک پل همت فعال است.

وبسایت آموزشگاه ایران-استرالیا:

http://iran-australia.com

رتبه دوم بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

آموزشگاه ایران-کانادا که هم اکنون با نام رسپینا تاک فعالیت میکند نیز ساز و کار همسان با آموزشگاه ایران استرالیا دارد و میتوان این موسسه را در میان بهترین آموزشگاه های زبان انگلیسی تهران دانست. این آموزشگاه پایین تر از میدان ونک واقع است.

وبسایت آموزشگاه رسپینا تاک:

http://www.respinatalk.ir

سخن پایانی پیرامون بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

استاد زهرا امیدی سابقه تدریس و دریافت لوح بهترین استاد در یکی از آموزشگاه های یاد شده را داشته اند و نام ایران-استرالیا برای تمامی مدرسان زبان انگلیسی تهران نامی آشنا میباشد و گزافه گویی نیست اگر بگوییم شاید تمامی مدرسان زبان انگلیسی آرزوی تدریس در این آموزشگاه ها را در سر دارند.

با اینهمه بازده این آموزشگاه ها به باور بسیاری از مدرسان پایین تر از کلاس های خصوصی است و استاد امیدی و مهندس ابوالقاسمی نیز با تجربه چندین هزار ساعت کلاس خصوصی و آموزشگاهی چنین دیدگاهی دارند. اگر بدنبال رسیدن سریع به نتیجه هستید کلاس های خصوصی و فشرده بهترین گزینه شما خواهند بود. اما اگر توانایی مالی این کلاس ها را ندارید و یا بازه زمانی شما ۱ تا ۲ سال است شاید گزینش این آموزشگاه ها بهترین راه باشد.

در پایان تنها با هدف آگاهی رسانی به علاقمندان عزیز اعلام میکنیم که باید توجه داشته باشید این آموزشگاه تنها در زمینه “آموزش زبان انگلیسی عمومی” معرفی شده اند و کارکرد آن ها برای دوره های آموزش حرفه ای آیلتس یا تافل به ویژه در بازه های زمانی کمتر از ۱ سال در فهرست بهترین ها قرار ندارند.

پیروز و تندرست باشید

بیشتر بخوانید:

مدارک و سابقه استاد زهرا امیدی

پیوستن به کانال تلگرام @ielts2com و دریافت نمونه های رایتینگ و اسپیکینگ تا روز آزمون:

Telegram Logo

دیدگاه کاربران

 • LiLi می‌گه:

  بر خلاف نظر ایشون به نظر من ایران استرالیا اصلأ آموزشگاه خوبی نیست و این با توجه به اظهارات ایشون در متن نیز قابل استناد است. وقتی آموزشگاهی به مدرسان و اساتید ارزش نمیده چطور میتونه خوب باشه. در جایی اشاره کردین که در این آموزشگاه از مدرسان جوان استفاده میشه که کاملأ درسته علتش هم اینه که اساتید خبره تو این محیط نمیمونن . ایران استرالیا به دلیل ضعف علمی در بخش مدیریت آموزش تمایل به گرفتن نیروهای جوان داره که قابل کنترل باشن.
  سیستم آموزشی بیشتر تکیه بر سیستم قدیمی Audio Lingual داره که دیالوگ محور و متمرکز بر تکرار و حفظ کردن مطالب هست. این روش در مراحل ابتدایی که افراد به صورت طوطی وار از پس گفتن مطالب حفط شده بر میان، موثر به نظر میرسه ولی در مراحل بالاتر کاملا ضعف خودش رو نشون میده . به نظر میرسه که آموزش انگلیسی در این آموزشگاه بومی سازی شده و آموزشگاه با استفاده از این روش و همچنین زبان فارسی در کتاب ها و تکرار و حفظ مطالب، زبان آموزانی رو که از پس کلاسهای کاملأ انگلیسی سایر آموزشگاه ها بر نمیومدن جذب کنه.
  تا جایی که من اطلاع دارم کلاس TTC جامعی هم در این آموزشگاه وجود نداره. فقط جهت یکپارچگی سیستم روش تدریس خود آموزشگاه طی چند جلسه به مدرسان دیکته میشه.
  استفاده از دوربین صرفا به کلاس محدود نمیشه و حتی در اتاق اساتید نیز وجود داره و صحبت ها و مسائل کاملأ شخصیشون رو هم رصد میکنه.

 • babak می‌گه:

  سلام بنظر من ایران اروپا خیلی عالیه بهتره در موردش تحقیق کنید اما خیلی تبلیغ نمیکنه افتخارات زیادی هم کسب کرده