بخش مصاحبه(Speaking) آیلتس چگونه است؟

نویسنده:MrsAdmin
تاریخ ارسال: ۱۰ مهر ۹۵
دیدگاها:بدون دیدگاه
بخش مصاحبه(Speaking) آیلتس چگونه است؟

بخش مصاحبه(Speaking) آیلتس چگونه است؟

بخش مصاحبه(Speaking) آیلتس چگونه است؟

بخش مصاحبه یا speaking آزمون آیلتس از ۳ بخش تشکیل شده است. این بخش یعنی بخش مصاحبه معمولا در روز جداگانه ای برگزار میشود و کوتاه ترین بخش از مهارت های چهارگانه(اسپیکینگ، لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ) به شمار میرود و همچنین تنها بخشی است که داوطلب آزمون باید در برابر یک شخص دیگر(آزمون گیرنده یا اگزمینر) قرار بگیرند و بصورت رو در رو و شفاهی به پرسش ها پاسخ دهد. در اینجا بخش های مختلف مصاحبه آزمون آیلتس را برای علاقمندان توضیح میدهیم.

بخش اول مصاحبه(Speaking) آیلتس چگونه است؟ (Part 1)

بخش اول مصاحبه(speaking) آیلتس حدود ۳ تا ۴ دقیقه طول میکشد و ساده ترین بخش به شمار میرود. در این بخش اگزمینر داوطلب را یک تحلیل کلی کرده و سطح داوطلب را میسنجد. سوال های بخش اول اسپیکینگ معمولا سوال های شخصی و ساده ای هستند که نیازمند پاسخ دراز و به کار بردن لغات دشوار نیز نمیباشند. اگر شرکت کننده بخواهد پاسخ های بلند به پرسش ها بدهد ممکن است اگزمینر صحبت ایشان را قطع کند(گرچه این قطع کردن صحبت به معنای کم شدن نمره نیست!). ساده و شخصی بودن سوالات این بخش سبب میشود بعضی از زبان آموزان و برخی از مدرسان آیلتس به ویژه در آموزشگاه ها پیشنهاد کنند زبان آموزان پاسخ های خود را “حفظ کنند” که البته کار نادرستی بوده و بلافاصله توسط اگزمینر های آموزش دیده شناسایی خواهد شد. در این حالت اگزمینر به سرعت مدل سوالات را تغییر خواهد داد یا به سرعت سراغ بخش دوم خواهد رفت.

سوالات بخش اول مصاحبه(speaking) آیلتس معمولا درباره سن، شغل، خانواده، محل زندگی، نوع تفریحات شخصی، شهر محل زندگی و دیگر پرسش هایی از این جنس هستند.

بخش دوم مصاحبه(Speaking) آیلتس چگونه است؟ (Part 2)

بخش دوم مصاحبه(Speaking) آیلتس کاملا متفاوت از بخش اول است. در این بخش یک کارت کوچک از طرف آزمون گیرنده به شرکت کننده داده میشود که بر روی آن ۴ سوال در مورد یک موضوع نسبتا ساده نوشته شده. سوال ها معمولا درباره یک موضوع یا خاطره ای در گذشته است(برعکس بخش اول که همواره درباره زمان حال است). به شرکت کننده ۱ دقیقه زمان داده میشود بر روی کاغذی که به او داده میشود یادداشت بنویسد و با در اختیار داشتن همین یادداشت و کارت ۲ دقیقه زمان خواهد داشت پاسخ خود را ارائه نماید.

حتما لازم نیست شرکت کننده ۲ دقیقه کامل را صحبت کند ولی پاسخ باید بیش از ۱ دقیقه باشد. همچنین اگر پاسخ از ۲ دقیقه بیشتر شود اگزمینر آن را قطع خواهد کرد. باید توجه داشت در این بازه زمانی ۲ دقیقه ای بخش دوم مصاحبه آیلتس کوشش شود به تمامی پرسش های مطرح شده بر روی کارت پاسخ داده شود.

پس از تحویل دادن کارت، چند سوال کوتاه درباره همان موضوع از شرکت کننده پرسیده میشود و آزمون وارد بخش سوم میشود. بخش دوم مصاحبه آیلتس معمولا ۳ تا ۴ دقیقه طول میکشد.

بخش سوم مصاحبه(Speaking) آیلتس چگونه است؟ (Part 3)

بخش سوم دربرگیرنده سوالاتی به مراتب دشوار تر است که نیازمند پاسخ هایی بلند تر و به کار گیری واژگانی در سطح بالاتر و ساختارهای گرامری پیچیده تر است. در این بخش چندین پرسش در پیوند با بخش دوم مصاحبه آیلتس پرسیده میشود و ممکن است شرکت کننده مجبور باشد درباره آینده و گذشته صحبت کند. اظهار نظر درباره یک موضوع، پیشبینی یک وضعیت در آینده، مثال آوردن، پشتیبانی از یک دیدگاه یا ارائه راه حل برای یک مشکل از سوالات متداول و همیشگی بخش سوم مصاحبه آیلتس به شمار میروند. این بخش نیز ۴ تا ۵ دقیقه به طول می انجامد.

بیشتر بخوانید:

دانلود ۳۰۰ نمونه سوال مصاحبه آیلتس بهمراه جواب استاندارد

دانلود ۱۰۰ نمونه از آخرین سوالات آیلتس برگزار شده در سراسر جهان

تجربه زبان آموزان دوره های قبلی از آزمون آیلتس خود در مراکز مختلف

مدت زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس چقدر است؟

نمونه صدای استاد زهرا امیدی و زبان آموزان ایشان در پاسخ به سوالات اسپیکینگ آیلتس

درباره پیشینه کاری و مدارک استاد زهرا امیدی

تعیین سطح رایگان اسپیکینگ آیلتس و دریافت نکته های آزمون های آیلتس و تافل در کانال تلگرام @ielts2com:

Telegram Logo

دیدگاه کاربران